НОВИНИ

Громадська рада доброчесності заявила, що її не допустили на засідання з відбору суддів Верховного Суду

Серед кандидатів, кандидатури яких розглядатимуться на пленарних засіданнях, є щонайменше 36 кандидатур з негативним висновком ГРД.

Громадська рада доброчесності (ГРД) заявила, що Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) не запросила її представників на пленарні засідання, хоча таке право Рада має відповідно до закону.

 

«12 лютого починаються пленарні засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) на конкурсі до Верховного Суду щодо кандидатів з негативними висновками від Громадської ради доброчесності. Проте, посилаючись на зміни до свого Регламенту, Комісія не запрошує на пленарні засідання представників ГРД, хоча таке право Рада має відповідно до закону. На звернення ГРД надати їй таку можливість Комісія відповіла відмовою», - йдеться в заяві.

 

У ГРД вважають таку відмову не лише незаконною, а й такою, «що вчергове підриває легітимність конкурсу. Вона нівелює один із основоположних принципів судової реформи - безпосередню участь громадськості в процедурі добору суддів».

 

Наголошується, що серед кандидатів, кандидатури яких розглядатимуться на пленарних засіданнях, є щонайменше 36 кандидатур з негативним висновком Громадської ради доброчесності. Недопущення представників самої ГРД до процесу розгляду її висновків означатиме відсутність об’єктивного з’ясування обставин. А саме вони викликають сумнів у доброчесності кандидатів з боку громадськості та підривають легітимність усього конкурсу.

 

У зв’язку з цим, група “Судова реформа” РПР закликає Вищу кваліфікаційну комісію суддів України змінити положення свого Регламенту та дозволити участь членів Ради у пленарних засіданнях Комісії, на яких розглядаються висновки Ради, а також провести пленарні засідання за участі представників Ради і надати їм слово для виступу.

 

Нагадаємо, 2017 року ГРД закликала президента Петра Порошенка не затверджувати суддів у Верховний Суд, серед яких є не доброчесні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.