НОВИНИ

В ОБСЄ відреагували на заборону росіянам бути спостерігачами на виборах в Україні

В організації висловили "глибоке розчарування" у зв'язку з прийняттям українським парламентом закону.

В Організації з безпеки і співробітництва в Європі висловили жаль щодо рішення України заборонити громадянам Росії брати участь в місії зі спостереження за президентськими виборами в Україні 31 березня. Про це йдеться у повідомленні на сайті ОБСЄ.

 

Зокрема, у листі до МЗС України директор БДІПЛ Інгбйорг Сольрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям українським парламентом закону, який закріпив таке обмеження.

 

"Рішення відмовити у можливості акредитації громадянам однієї держави-учасниці не має прецедентів і суперечить зобов'язанням всіх держав-учасників запрошувати спостерігачів з будь-яких інших держав-учасниць ОБСЄ, які можуть побажати спостерігати за ходом виборів в тій мірі, в якій це дозволено законом ... ", - написала вона.

 

Водночас вона наголосила, що спостерігачі, які направляються для участі в місіях БДІПЛ зі спостереження за виборами, представляють не свої країни, а всю ОБСЄ. Вони зобов'язані дотримуватися методології БДІПЛ зі спостереження за виборами і керуються суворим кодексом поведінки Бюро щодо спостерігачів за виборами, у тому числі залишатися строго неупередженими і не втручатися в процес виборів.

 

Так, закликаючи до подальших роздумів з даного питання, Гісладоттір написала, що ці загальні зобов'язання "встановлюють чіткі стандарти поводження держав-учасників один з одним і, без винятку, застосовуються в рівній мірі до кожної держави-учасниці. Їх сумлінне виконання важливое для відносин між державами".

 

Нагадаємо, спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що представники Росії можуть бути спостерігачами на виборах президента України, однак під керівництвом бюро Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Своєю чергою, Міністерство закордонних справ відреагувало на заяву Волкера про допуск російських спостерігачів на вибори, повідомивши, що взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн ніколи не заважала Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ здійснювати процес спостереження за виборами. 

 

Крім того, 7 лютого Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект, який передбачає заборону громадянам РФ бути спостерігачами на виборах в Україні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.