НОВИНИ

Британія вийде з ЄС без угоди, якщо парламент відхилить план Мей - міністр з питань Brexit

Стівен Барклай заявив, що план Мей є єдиною "здійсненною угодою".

Велика Британія, найімовірніше, залишить Європейський Союз без угоди, якщо парламент відхилить умови, про які прем'єр-міністр Тереза ​​Мей домовилася з Брюсселем. Про це заявив міністр з питань Brexit Стівен Барклай, передає агентство Reuters.

 

"Сценарій без угоди буде набагато більш імовірним, якщо члени парламенту відхилять урядову угоду щодо Brexit пізніше в цьому місяці", - зауважив він, запевняючи, що план Мей є єдиною "здійсненною угодою".

 

За його словами, наступного тижня уряд активізує свою кампанію, щоб громадяни були готові до такого результату.

 

"У вівторок ми почнемо новий етап нашої кампанії з інформування громадськості, використовуючи радіо і соціальні мережі для подальшого підвищення обізнаності про необхідність підготовки", - наголосив очільник.

 

Раніше Мей заявила, що парламент проведе голосування щодо угоди про вихід з Європейського Союзу на тижні, що починається 14 січня.

 

Нагадаємо, 14 грудня лідери 27 країн-чіленів ЄС на спеціальному засіданні Європейської Ради підтвердили прихильність угоді щодо Brexit і повідомили, що не мають наміру її переглядати. 

 

Читайте також: Brexit-катастрофа. Чому Мей відклала голосування за угоду про вихід Британії з ЄС

 

Як повідомлялося, 10 грудня Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.