НОВИНИ

The Economist: У 2019-му Кім Чен Ин припиніть випробування ядерних ракет

Голова КНДР стане першим північнокорейським лідером, який відвідає Сеул після трьох зустрічей на вищому рівні президентом Південної Кореї.

У 2019-му очільник Північної Кореї Кім Чен Ин припиніть випробування ядерних ракет. Він стане першим північнокорейським лідером, який відвідає Сеул, столицю Південної Кореї, після трьох зустрічей на вищому рівні з південнокорейським президентом Мун Чже Іном у 2018 році. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

Видання нагадує, що під час останньої з них у Пхеньяні президент Південної Кореї виступив із відеозверненням для 150 тис. північнокорейців. Це було надзвичайним розвитком подій для закритої держави, утім, не так вражало уяву, як показане наживо шоу, яке зробили із зустрічі американського й північнокорейського лідерів у травні в Сінгапурі. Під час неї Трамп навіть запросив молодого диктатора, який стратив свого дядька, убив брата й тримає сотні тисяч північнокорейців у власному ГУЛАГу, зазирнути всередину «Звіра» — броньованого лімузина американського президента.

 

«Ця зустріч вилилася в спільну декларацію, у якій Кім пообіцяв відмовитися від свого ядерного арсеналу в обмін на гарантії безпеки та мирні відносини з Америкою. На початку 2019-го Трамп далі хвалитиме щирість і надзвичайність авторитарного лідера, а скептична робоча група щодо Північної Кореї далі наполягатиме на тому, що угода не варта підписаного паперу. Кім, стверджують вони, ніколи не відмовиться від свого ядерного озброєння, а Трампу, мовляв, навісив локшини на вуха. Проте ще буде трохи часу до того моменту, коли вони скажуть: «А ми ж вас попереджали». Трамп, Кім та Мун не зможуть так легко відмовитися від вкрай незвичної, імпровізаційної дипломатії «догори дриґом», яка принаймні на певний час зв’язала долі названої трійки чоловіків», — ідеться в матеріалі.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.