НОВИНИ

Дещиця перелічив основні виклики для України та Польщі в 2019 році

Дипломат також зазначив, що сторони зараз працюють над організацією заходів з відзначення 10-річчя ініціативи Східного партнерства.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що в 2019 році для українсько-польських відносин основними викликами будуть вибори в обох країнах, а також – дії Росії, яка намагатиметься посварити Київ та Варшаву. Про це він заявив в інтерв’ю "Укрінформу".

 

"Безперечним пріоритетом буде збереження добросусідських і партнерських відносин з Польщею. Перед нами серйозні виклики: вибори в Україні та Польщі й російський агресор, який прагне дестабілізувати регіон. Тому робитимемо усе можливе для об’єднання зусиль і спільної протидії гібридним загрозам", – наголосив український дипломат.

 

За його словами, українська дипломатія в Польщі в наступному році працюватиме також над "підвищенням ефективності захисту в РП інтересів громадян України, максимально сприятиме задоволенню культурних потреб української громади, відновлюватиме місця пам’яті українців".

 

Крім того, Дещиці зазначив, що українська та польська сторони зараз активно працюють над організацією спільних заходів з відзначення 10-річчя ініціативи Східного партнерства.

 

"Хочемо привернути увагу Європи до успіхів її східної політики, підкреслити важливість та перспективність подальшої тісної взаємодії ЄС з країнами ініціативи, зокрема з Україною", – додав посол України.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.