НОВИНИ

Стало відомо, скільки озброєнь експортувала Німеччина за рік

Зазнаається, що найбільшим клієнтом німецьких експортерів став Алжир.

Німеччина упродовж 2018 року експортувала значно менше озброєнь. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Так, згідно з оприлюдненими у п'ятницю, 28 грудня, даними міністерства економіки ФРН, станом на 13 грудня німецькими дозвільними органами видано дозволів на експорт зброї на загальну суму 4,62 мільярда євро.

 

Своєю чергою, за 2017 рік експортери отримали дозволів на продаж зброї закордонним партнерам на загальну суму 6,24 мільярда євро.

 

Зокрема, чиновники констатують, що у 2018 році обсяг затвердженого експорту зброї втретє поспіль скоротиться. Водночас останнє зростання обсягів експорту зброї було зафіксоване у 2015 році. Тоді він сягнув рекордної позначки у 7,86 мільярда євро.

 

Наголошується, що цього року найбільшим клієнтом німецьких експортерів став Алжир. Країна придбала німецької зброї на 802 мільйони євро. На другому й третьому місці опинилися США з 506 мільйонами євро та Австралія з 432 мільйонами євро.

 

Крім того, четверте місце посіла Саудівська Аравія. До листопада цього року Ер-Ріяд отримав німецької зброї на саму 416 мільйонів євро. Однак після вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашукджі, у ФРН оголосили цілковите припинення продажів зброї саудитам.

 

Нагадаємо, 22 листопада Данія вирішила призупинити видачу дозволів на експорт зброї та військової техніки в Саудівську Аравію у зв’язку з убивством  Хашукджі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.