НОВИНИ

Максим Віхров: Україна має створити належні умови для поступу українізації

Крім точкових заходів за окремими напрямами потрібні системні рішення, що стосуються провідних інститутів, які забезпечують поширення та розвиток національної культури, передусім освіти.

У царині культури в широкому сенсі головне завдання України — створити належні умови для поступу українізації. Про це пише автор Тижня Максим Віхров.

 

«Державне фінансування кінематографа, створення Українського культурного фонду та Українського інституту — це кроки в правильному напрямку, які дають результати вже тепер або даватимуть у найближчому майбутньому. Але крім точкових заходів за окремими напрямами потрібні системні рішення, що стосуються провідних інститутів, які забезпечують поширення та розвиток національної культури, передусім освіти», — вважає він.

 

За словами Віхров, зрушення тут уже є: новий закон про освіту ухвалено, освітню реформу запущено, закон Ківалова — Колесніченка скасовано тощо. На часі Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», вже ухвалений Верховною Радою в першому читанні. Але історія незалежної України доводить, що ухвалити закони й домогтися їх виконання — це два окремих завдання, особливо коли йдеться про мовне питання.

 

«Щоб наповнити формальний статус української реальним змістом, потрібні консолідовані зусилля політикуму, державних органів та громадянського суспільства. Те саме стосується освітньої реформи. Якщо Нова українська школа вже запущена, то реформувати професійно-технічну освіту та ввести в дію Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти ще тільки належить. І не виключено, що й тут без тиску громадськості не обійдеться», — наголосив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.