НОВИНИ

Анатолій Петренко: Найголовніше в запровадженні стандартів НАТО – це системність

Довготривалу системність і передбачуваність оборонних потреб намагаються Міноборони та Генштаб ЗСУ.

Найголовнішим в запровадженні стандартів НАТО є  системність. Завдяки впровадженню нової архітектури оборонного планування на основі спроможностей Міністерство оборони та Генеральний штаб Збройних сил України намагаються створити довготривалу системність і передбачуваність оборонних потреб. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко.

 

«Завдяки впровадженню нової архітектури оборонного планування на основі спроможностей ми намагаємося створити довготривалу системність і передбачуваність оборонних потреб. Є два великі організми, які над цим працюють, — Міністерство оборони та Генеральний штаб ЗСУ. Ці нерозривні елементи на виході повинні дати боєздатні бригади, кораблі, літаки, органи військового управління, інформаційні системи тощо, які дозволять тепер і в майбутньому казати про спроможність армії виконати її конституційне завдання», — повідомив він.

 

Потренко пояснив, що згідно із Законом «Про національну безпеку України» Міноборони в цій системі описує безпекове середовище: яким воно буде наступного року, яким, найімовірніше, стане через два роки та яким може виявитися за п’ять років. А ще формулює засади оборонної політики, окреслює сценарії майбутніх воєнних дій. Останні визначають спроможності, потрібні для реагування на загрози, і вимоги до того, якими вони повинні бути.

 

Тим часом, за його словами, військове командування — Генштаб — працює з наявними в розпорядженні можливостями. Воно оцінює їхній стан і за результатами застосування уточнює вимоги: що доцільно зробити, щоб вони були дієвими.

 

«Тобто Міноборони та Генштаб зрештою доходять до єдиних вимог, які формують пріоритети розвитку спроможностей. У цих межах починаємо їх розвивати за дев’ятьма класичними компонентами, які стосуються керівних документів, організаційно-штатної структури, підготовки військ, озброєння та військової техніки, якості персоналу від вищих керівників до первинних посад, необхідності розвитку військової інфраструктури. Усі спроможності повинні бути сумісними, бо ми рухаємося до системи колективної безпеки. Їх поділено на 10 функціональних груп для полегшення аналізу, визначення пріоритетів і розробки стратегії розвитку», — розповів заступник міністра оборони.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.