НОВИНИ

Митрополит УПЦ МП повідомив про перехід до Православної Церкви України

Зазначимо, що митрополит Драбинко брав участь в Об'єднавчому соборі.

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), який був представником УПЦ МП, у середу, 19 грудня, оголосив про перехід своєї парафії до Православної Церкви України. Про це він повідомив під час літургії у Спасо-Преображенському соборі Києва.

 

Зазначимо, що митрополит брав участь в Об'єднавчому соборі.

 

"Всі ми стали свідками тої події, котра іменується собором Православної церкви України, котрий відбувся в суботу 15 грудня, і на нашій українській святій землі постала єдина канонічна українська православна церква, котра віднині визнана Вселенським патріархом", – заявив він.

 

Водночас митрополит зауважив, що від Вселенського патріарха Варфоломія "ми також отримали благословенну вірчу грамоту, котрою визнається і наш сан, і наше служіння, і місце нашого служіння, щоб не говорили недобрі люди, котрі не хочуть, щоб я був з вами, а ви зі мною".

 

Також він висловив вдячність парафіяльній раді за те, що "парафія зберіглася в єдності і йде прямим поступом до єдності церковної нашої святої української православної автокефальної апостольської київської церкви".

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  Через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Вселенський Патріархат офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос 6 січня.

 

Речник УПЦ КП Євтратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

Після Об'єднавчий Собору митрополит Вінницький і Барський Симеон оголосив про перехід Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці до Православної Церкви України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.