НОВИНИ

Капітан захопленого Росією буксира «Яни Капу» відмовився давати свідчення

За словами адвоката, Олег Мельник в міру своїх сил підтримує свою команду, а також просив подякувати всім хто допомагає українським морякам.

Капітан буксира «Яни Капу» Олег Мельник, захопленого Росією в Азовському морі зі ще з двома українськими кораблями, відмовився давати свідчення, посилаючись на Женевську конвенцію. Про це 12 грудня повідомив адвокат Едем Семедляєв.

 

«Сьогодні (12 грудня – Ред.) пройшли слідчі заходи щодо капітана буксира Яни Капу Мельничук Олега. У своїх свідченнях він вказав, що у відповідності з Женевською конвенцією є військовополоненим, винним себе не вважає і не дає будь-яких свідчень», - написав він у Facebook.

 

За словами адвоката, слідчі СУ ФСБ зажадали підписати підписку про нерозголошення даних попереднього слідства, однак він не погодився.

 

Семедляєв додав, що Олег у міру своїх сил підтримує свою команду, а також просив подякувати всім хто допомагає українським морякам.

 

Як повідомлялося, 12 грудня командир захопленого Росією поблизу Керченської протоки катера "Бердянськ" Роман Мокряк заявив, що його екіпаж виконував його накази і не може бути притягнутий до жодної відповідальності.

 

Раніше не визнав провину у незаконному перетині кордону Росії командир групи українських кораблів Денис Гриценко.

 

 11 грудня, український консул відвідав у московському СІЗО шістьох військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України, захоплених Росією в районі Керченського протоки. За його інформацією стан здоров'я військовополонених задовільний.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України.