НОВИНИ

У парламенті Франції завтра відбудеться голосування про вотум недовіри уряду

З ініціативою вотуму недовіри виступили ліві партії.

У четвер, 13 грудня, у парламенті Франції  має відбутися голосування про вотум недовіри уряду прем'єр-мінстра Едуара Філіпа. Про це повідомляє Bloomberg.

 

Зазначається, що голосування скоріш за все завершиться на користь уряду. Партія президента Еммануеля Макрона "Вперед, Республіко!" має 309 депутатів у 577-місцевій нижній палаті парламенту. З ініціативою вотуму недовіри виступили ліві партії, у яких лише 62 мандата в нижній палаті парламенту.

 

Як повідомлялося, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів. 

 

Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.