НОВИНИ

Рада Європи підписала меморандум про співпрацю з українською ЦВК

Згідно з метою цього документу його підписанти мають намір організовувати та проводити виборчий процес у відповідності до європейських виборчих стандартів.

Рада Європи та Центральна виборча комісія України підписали меморандум про співпрацю щодо посилення можливостей комісії в організації та проведенні виборів за європейськими стандартами. Про це повідомляє прес-служба ЦВК у понеділок,  10 грудня.

 

За ініціативи та на запрошення Генерального директорату з питань демократії Ради Європи  6-7 грудня у штаб-квартирі РЄ у Страсбурзі з робочим ознайомчим візитом перебувала делегація Центральної виборчої комісії на чолі з її Головою Тетяною Сліпачук.

 

"Одним із найважливіших підсумків цього візиту стало укладення першого в історії ЦВК Меморандуму про співпрацю між Центральною виборчою комісією та Радою Європи. Згідно з метою цього документу його підписанти мають намір співпрацювати у напрямах зміцнення можливостей ЦВК організовувати та проводити виборчий процес у відповідності до європейських виборчих стандартів та належних практик, а також посилення спроможностей Комісії щодо навчання різних учасників виборчого процесу, включаючи виборців", - йдеться у повідомленні.

 

Окрім того, меморандум передбачає сприяння створенню та започаткування діяльності регіональних відділень комісії, розробку нормативної бази їх функціонування. А також – використання нових технологій у виборчому процесі відповідно до європейських виборчих стандартів та належних практик; подальше удосконалення якості списків виборців і реєстрації виборців тощо.

 

Нагадаємо, 28 листопада Центральна виборча комісія отримала від координатора проектів ОБСЄ в Україні комплекс обладнання і програмного забезпечення для посилення захисту Держреєстру виборців від кіберзагроз. 

 

Раніше глава Верховної Ради Андрій Парубій підписав проект постанови про проведення президентських виборів 31 березня 2019 року. 

 

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада України ухвалила постанову про призначення виборів президента на 31 березня 2019 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.