НОВИНИ

Клімкін закликав РФ звільнити адвоката Курбедінова

Міністр нагадав, що Росія блокує можливість СММ ОБСЄ відвідувати Крим для спостереження за ситуацією на півострові.

Під час засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав Росію відпустити кримського адвоката Еміля Курбединова. Про це повідомляє "Крым.Реалії".

 

"Затримання в Криму адвоката і борця за громадянські права Еміля Курбедінова - це сам по собі злочин. Це залякування усіх, хто захищає наших політв’язнів та моряків. Дякую всім, хто не зламався і тримається! Про затримання Еміля повідомив усім своїм колегам під час засідання", - написав міністр у Twitter у четвер, 6 грудня.

 

Він нагадав, що Росія блокує можливість Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ відвідувати Крим для спостереження за ситуацією на півострові, де «окупаційна влада продовжує переслідувати українців, кримських татар і всіх тих, хто виступає проти окупації півострова».

 

Нагадаємо, 6 грудня Кримського адвоката Еміля Курбедінова затримали співробітники Центру з протидії екстремізму. 

 

5 лютого 2017 року в окупованому Криму з Сімферопольського слідчого ізолятора відпустили адвоката Еміля Курбедінова. 

 

26 січня суд у Криму заарештував адвоката Еміля Курбедінова. Його затримала ФСБ за звинуваченням в екстремізмі. Прокуратура Автономної Республіки Крим почала досудове розслідування за фактом затримання Курбедінова. Еміль Курбедінов захищав права кримських татар, проти яких здійснювала репресії окупаційна влада Криму, зокрема вів "справу Хізб ут-Тахрір", "справу 26 лютого", зокрема,  заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, а також кримського журналіста Миколи Семени.