НОВИНИ

Вихід з "Північного потоку-2" послабить спроможність Німеччини допомагати Україні - Маас

Глава МЗС ФРН заявив, що газопровід усе одно буде побудований, але ніхто не буде пропагувати альтернативу транзиту газу через Україну.

Вихід Німеччини з проекту газопроводу "Північний потік-2" не призведе до зупинки російського проекту, однак зменшить спроможність Берліна наполягати на продовженні транзиту газу через Україну. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, передає агентство Reuters.

 

 

Зазначається, що деякі німецькі консерватори закликали переглянути проект після того, як РФ захопила три українські кораблі та моряків у районі Керченської протоки.

 

За його словами, Москва буде наполягати на будівництві трубопроводу, навіть якщо німецькі фірми вийдуть з проекту.

 

"Він усе одно буде побудований, але ніхто не буде пропагувати альтернативу транзиту газу через Україну. Саме тому ми вважаємо важливим залишатися втягнутими політично", - зауважив Маас.

 

Раніше Європарламент закликав зупинити будівництво "Північного потоку - 2".

 

Як повідомлялось, представник партії "Християнсько-демократичний союз"  Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що було б "занадто радикально" повністю відмовитися від "Північного потоку-2", але Берлін міг би скоротити об’єми поставок газу.

 

Нагадаємо ,на засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу ХДС/ХСС, в якому взяла участь Меркель, було ухвалено документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. У документі підтверджується, що фракція вбачає у проекті "Північний потік-2" небезпеку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.