НОВИНИ

У Литві колишнього радянського ОМОНівця засудили до довічного ув’язнення

Вільнюський окружний суд 11 травня, засудив до довічного ув'язнення колишнього Вільнюський окружний суд в середу, 11 травня, засудив до довічного ув'язнення колишнього бійця радянського ОМОНу Костянтина Михайлова (Нікуліна) за вбивство1991 року литовських митників, які охороняли держкордон Литви.

Такого покарання для підсудного раніше вимагала прокуратура. Крім того, згідно з вироком, колишній ОМОНівець має сплатити литовській державі компенсацію в 2,3 мільйона літів (близько 950 тисяч доларів).

Сам 43-річний Михайлов стверджує, що до вбивства митників непричетний. Виступаючи в суді, він висунув версію, що розправу на КПП Мядінінкай могли влаштувати бійці вільнюського ОМОНу (сам він був членом ризького підрозділу).

Навесні-влітку 1991 року, після того як Верховна рада Литви проголосила незалежність від СРСР, і до того, як її суверенітет був визнаний міжнародним співтовариством, сталася серія нападів на прикордонні пости республіки. У погромах, як повідомлялося, брали участь бійці ризького і вільнюського ОМОНу.

Вбивства на КПП Мядінінкай здійснені в липні 1991 року. Злочинці, озброєні автоматами, застрелили сімох людей. Один співробітник митниці вижив, він отримав важкі поранення.

Засуджений за цією справою Михайлов має латвійське громадянство. 2007 року колишнього ОМОНівця затримали в Ризі і згодом передали Литві.

Вирок Вільнюського окружного суду протягом 20 днів ще можна оскаржити в Апеляційному суді Литви.

У справі про вбивство на КПП підозрюваними проходять ще троє колишніх бійців ОМОНу - Андрій Лактіонов, Олександр Рижов і Чеслав Млиннік. За даними литовської прокуратури, всі вони перебувають у Росії. Литва зверталася до РФ з проханням про видачу підозрюваних, проте отримала відмову. Генеральна прокуратура Литви вже пообіцяла домагатися того, щоб вони були засуджені заочно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.