НОВИНИ

Курченка оштрафували на 15 мільйонів гривень

Бізнесмена оштрафували в рамках провадження щодо Брокбізнесбанку.

Антимонопольний комітет України оштрафував українського бізнесмена Сергія Курченка на 15 мільйонів гривень у рамках кримінального провадження щодо АТ "Брокбізнесбанк". Про це у вівторок, 20 листопада, повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

 

 

"Завершилось тривале розслідування , протягом якого в результаті тісної співпраці з Генеральною прокуратурою України та Службою безпеки України було визначено відносини контролю і кінцевого бенефіціара-набувача Брокбізнесбанку. АМКУ прийняв рішення у справі про вчинення економічної концентрації – набуття Курченком С.В. та групою пов'язаних осіб Брокбізнесбанку. На Курченко С.В. накладено штраф 15 000 000 грн", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, у серпні 2013 року Курченко придбав 80,03% акцій у статутному капіталі АТ «Брокбізнесбанк» загальною номінальною вартістю 2,02 млрд грн. Юридично придбання права власності на вказані акції банку оформлено шляхом укладення договорів купівлі-продажу цінних паперів з підконтрольними йому наступними підприємствами з ознаками фіктивності: ТОВ «Східно-європейська паливно-енергетична компанія», ТОВ «Айнам», ТОВ «Алконост», ТОВ «Амадіна», ТОВ «Амінамі», ТОВ «Анкона-торг», ТОВ «Муйне», ТОВ «Ультрастарінвест», ТОВ «Хіган».

 

28 лютого.2014 року постановою правління Нацбанку «Брокбізнесбанк» віднесено до категорії неплатоспроможних. У червні 2014 року розпочало ліквідацію цього банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.