НОВИНИ

Конгрес українців Канади закликав не допустити обрання росіянина головою Інтерполу

Українці написали лист до міністра громадської безпеки Канади Ралфа Ґудейла.

Конгрес українців Канади звернувся до міністра громадської безпеки Канади Ралфа Ґудейла з листом у зв'язку із можливим обранням представника Росії Алєксандра Прокопчука президентом Інтерполу. Про це йдеться в офіційній заяві Конгресу.

 

Зазначається, що як очільник російського підрозділу Інтерполу до 2016 року, Прокопчук брав безпосередню участь у випуску "червоних повідомлень" проти осіб, яких РФ переслідує з політичних мотивів, включно з багатьма громадянами України в окупованому Криму.

 

"Росія висунула політично мотивовані звинувачення проти українців, включно з кримськотатарськими лідерами Мустафою Джемілевим і Рефатом Чубаровим. Понад 70 українських політичних в’язнів зараз незаконно утримуються в російських тюрмах. Канада та міжнародна спільнота неодноразово закликала до їхнього негайного звільнення, але Росія продовжує ігнорувати ці заклики", - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що Когрес українців Канади сподівається, що уряд Канади рішуче виступить проти можливого призначення представника РФ на посаду глави Інтерполу.

 

"Ми закликаємо уряд Канади використовувати свій значний міжнародний вплив для забезпечення того, щоб інші держави також виступали проти цієї номінації та працювали з нашими міжнародними союзниками для досягнення консенсусу з цього питання", - додається у заяві.

 

Раніше Меджліс кримськотатарського народу закликав не допустити обрання главою Інтерполу Прокопчука. 

 

Нагадаємо, 19 листопада німецький депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить Прокопчук.

 

Також 19 листопада міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна розгляне питання про призупинення свого членства в Інтерполі, якщо його очолить Прокопчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.