НОВИНИ

Луценко заявив, що не збирався відстороняти Єніна від посади заступника глави ГПУ

Генпрокурор також зазначив, що двоє активістів були залучені до службової перевірки генінспекції щодо справи Тумгоєва.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що не збирався відстороняти заступника генерального прокурора Євгена Єніна від займаної посади у зв'язку зі справою щодо екстрадиції до РФ Тимура Тумгоєва, який воював на боці України на Донбасі. Про це в понеділок, 19 листопада, він заявив під час брифінгу після засідання комітету ВР з питань регламенту та організації роботи парламенту.

 

"А чому він має бути відсторонений? Хто казав? Я казав? Якщо я буду відстороняти всіх заступників, кого хочуть відсторонити ті чи інші люди в інтернеті, то боюсь, що ГПУ залишиться без жодного прокурора", – заявив Луценко.

 

 За його словами, Єнін є заступником з міжнародних зв’язків.

 

"І в дні, коли відбувалося службове розслідування про законність підстав для екстрадиції Тумгоєва, (Єнін – Ред.) працював як мінімум в 3 чи 4 країнах, пов’язаних з правовими допомогами по поверненню коштів, арештів коштів, екстрадиції тощо. Тому паралізувати його роботу – тим більше що він жодним чином не впливає на генінспекцію, яка проводила його перевірку – я не збирався", – наголосив генпрокурор.

 

Крім того, він зазначив, що до службової перевірки генінспекції були залучені троє активістів.

 

"Одного з них поліція затримала за підозрою у розбійному нападі, то залишилось двоє. Це затримання ніяким чином не пов’язане з предметом розгляду генінспекції. Двоє – це друг (позивний – Ред.) Червень і журналіст (Юрій) Бутусов. Вони будуть ознайомлені з матеріалами інспекції", – підкреслив Луценко.

 

Глава ГПУ також додав, що висновок інспекції свідчить, що документів, які б підтверджували участь Тумгоєва в АТО, немає.

 

"Згідно з висновком, ні один з службових посадових осіб МВС, СБУ, ГПУ, відповідних обласних підрозділів не був повідомлений про ймовірну учать Тумгоєва у військових діях. Ба більше – жодних підтверджень, крім двох добровольців, про те, що він там був декілька днів у минулому і цьому році, ми не здобули. Жодних документальних підтверджень також не знайдено", – підсумував Луценко.

 

Як повідомлялося, 20 вересня командир 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрій Гергерт повідомив, що генеральна інспекція Генеральної прокуратура України проведе розслідування щодо кримінальних правопорушень з боку ГПУ, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, які призвели до екстрадиції до РФ Тимура Тумгоєва, який воював на боці України на Донбасі. На час розслідування заступник генпрокурора Євген Єнін буде відсторонений від займаної посади.

 

Однак 14 листопада народний депутат Мустафа Найєм заявив, що Генеральна прокуратура України повідомила, що заступника генерального прокурора Євгена Єніна не відсторонили від займаної посади у зв'язку зі справою щодо екстрадиції до РФ Тимура Тумгоєва, який воював на боці України на Донбасі. 

 

Нагадаємо, 13 вересня Генеральна прокуратура підтвердила, що Україна передала Росії громадянина РФ Тимура Тумгоєва. Водночас у ГПУ не підтвердили дані про те, що Тумгоєв воював на Донбасі на боці українських військ. За словами прес-секретаря Генпрокуратури, за весь час розгляду ГПУ запиту про видачу Тумгоєв будь-яких даних про його участь в АТО не надходило, також жодного разу про це не заявила сторона захисту.

 

Своєю чергою, командир батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський повідомив, що Тимур Тумгоєв є членом його батальйону та брав участь в бойових діях на Донбасі. 

 

17 вересня в Києві під будівлею Генеральної прокуратури України проходить акція протесту, учасники якої засуджують передачу РФ  Тимура Тумгоєва, а також вимагають відставки очільника ГПУ Юрія Луценка. У поліції Києва заявили, що внаслідок сутичок  біля ГПУ постраждали семеро правоохоронців. Командир загону швидкого реагування національного комітету Українського Червоного хреста Тарас Логгінов повідомив, що медики за час сутичок надали допомогу 20 постраждалим, серед яких поліцейські, нацгвардійці та протестувальники. 

 

20 вересня під будівлею Верховної Ради зібралися понад 200 осіб на підтримку легіонерів, які воюють на боці України на Донбасі. Активісти вимагають ухвалення законопроекту №3433 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України),а  також надати легіонерам громадянство. Крім того, вони вимагають звільнити працівників Генеральної прокуратури України, що співпрацюють з ФСБ Росії, які видали Москві інгуша Тимура Тумгоєва, який воював на Донбасі проти незаконних збройних формувань. На акції приступі представники "Національний корпус", "Національні дружини", "Сокіл" та "С14", а також – іноземці-добровольці.

 

Згодом на акції протесту сталися сутички. Представники "Національних дружин" та "Національного корпусу" знесли частину огорожі і спробувала підійти ближче до Ради, однак їх відтіснили сили поліції. Після сутички Верховну Раду закрили на вхід і вихід. Крім того, у Києві близько 10 легіонерів-добровольців та представники "Національно корпусу" прикували себе наручниками до паркану на Банковій вулиці.