НОВИНИ

У Македонії почались протести проти перейменування країни

На мітинг перед будівлею парламенту зібрались більше тисячі людей.

У неділю, 18 листопада, більше тисячі людей зібрались на мітинг у столиці Македонії Скоп’є проти угоди з сусідньою Грецією щодо зміни назви країни. Про це повідомляє Радіо Свобода. 

 

Зазначається, що мітинг проходив перед будівлею парламенту .

 

Як повідомляють ЗМІ, мітингувальники прийшли з транспарантами із зображенням нинішнього прем'єра Зорана Заєва за ґратами, а на стінах парламенту лазерним променем писали "Зрада" і "Відставка".

 

Нагадаємо, 30 вересня у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування.  За даними Виборчої комісії Македонії (DIK), станом на 18:30, за півгодини до закриття дільниць, явка виборців становила 34,09%. Так, керівник DIK Олівер Дерковскі повідомив, що ця цифра базується на 84,83% оброблених даних з усіх виборчих дільниць.

 

Крім того, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв додав, що питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на "успішний" референдум. 

 

Водночас Міністерство закордонних справ Греції охарактеризували результати голосування як "суперечливі". Греція поважає рішення тих, хто проголосував, і закликає сторони до "розсудливості", щоб "зберегти динаміку угоди".