НОВИНИ

Провокація у Львові планувалась на найвищому рівні

Влада діє згідно з принципом «поділяй та владарюй» і використовує для цього 9 травня як розмінну монету в своїй грі. Про це йдеться у заяві Народного руху України з приводу подій у Львові, яку оприлюднила прес-служба НРУ.

День Перемоги над нацизмом в усій Європі є в першу чергу приводом згадати про жахи війни та тоталітаризму, схилити голови перед загиблими – солдатами, мирними мешканцями, в’язнями концтаборів. А згадавши – об’єднатися довкола ідеї творення нового, вільного від мілітаризму, імперіалізму та тоталітаризму європейського суспільства.

«В Україні ж цей день продовжують святкувати як свято «совєцького патріотизму». Мілітаризм, імперіалізм, тоталітаризм – цвітуть буйним цвітом. Замість пропаганди миру – військові паради, замість засудження диктаторів – «Сталін кращий за Гітлера», замість заперечення імперських ідей та нагадування про ціну волі народів – возвеличення комуністичної імперії та її символів», - йдеться у заяві НРУ.

В усіх європейський країнах, які захопив «молох» війни, вже давно настало примирення суперників, тому там і святкують не перемогу, а примирення. Лише в Україні продовжується війна минула, лише в Україні продовжують воювати проти частини нації, що воювала проти тоталітарних фашистського і комуністичного режимів – УПА та її симпатиків. Не став і цей день святом примирення українського народу.

«Нинішній владі об’єднане, консолідоване суспільство не просто не потрібне – воно шкідливе!», - вважають у НРУ

«Внаслідок авантюрних комбінацій влади у Львові 9 травня пролилася кров. І це, незважаючи на рішення суду, яким усім політичним силам було заборонено проводити будь-які акції. Зіштовхнувши радикалів з обох боків режим організував криваві сутички, які на його думку мають спрямувати енергію українських громадян на боротьбу між собою, замість протистояння злочинним діям корумпованої влади. Демонстративна бездіяльність правоохоронців зайвий раз підтвердила те, що провокація планувалась на найвищому рівні», - наголошується у заяві.

Народний Рух заявляє про неприпустимість такої людожерської політики.

Як повідомлялось, Віктор Янукович запропонував Генеральному прокурору Віктору Пшонці створити робочу групу для вивчення подій, що мали місце 9 травня у Львові.

Партія «Батьківщина» вважає, що Віктор Янукович несе персональну відповідальність за провокації у Львові, оскільки «Партія регіонів імені порушила спокійну і толерантну підготовку країни до Дня Перемоги безвідповідальним законом про червоні прапори.

Нагадаємо, 9 травня, після офіційних заходів біля Пагорба Слави і Марсового поля у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і особами, які святкували День перемоги, - представниками партій КПУ, «Родина», «Русское единство» і ветеранами.

За даними міліції, внаслідок бійок у Львові постраждали 14 людей, було затримано 9 осіб. При цьому у ВО «Свобода» заявили, що в лікарню потрапили двоє її членів – один з пораненням від пострілу з травматичного пістолета, другий – зі струсом мозку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.