НОВИНИ

Мей вважає, що угода про Brexit є "єдиним правильним шляхом"

Водночас Мей зауважила, що повністю розуміє тих, хто незадоволений компромісами у її угоді.

У четвер, 15 листопада, під час прес-конференції у Лондоні прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що її проект угоди про вихід з Євросоюзу, погоджений з Брюсселем, відповідає всім очікуванням британців. Про це повідомляє Європейська правда.

 

"Я вірю, що курс, яким ми йдемо, єдиний правильний для країни. Я вірю в угоду усіма фібрами своєї душі. Мій підхід - насамперед національні інтереси", - сказала Мей.

 

Вона зазначила, що всі дії уряду спрямовані на те, щоб забезпечити волевиявлення британців на референдумі: контроль на кордонах, контроль за розподілом фінансових потоків, вихід з-під юрисдикції суду ЄС тощо.

 

Водночас Мей зауважила, що повністю розуміє тих, хто незадоволений компромісами у її угоді, в тому числі міністрів, які подали сьогодні у відставку.

 

"Ця угода забезпечує те, що було проголосовано, і вона відповідає національним інтересам. Це непроста ситуація, це складні переговори. Моя угода про Brexit забезпечить велике майбутнє для Британії", - сказала Мей.

 

Як повідомлялося, 15 листопада у Великій Британії міністр з питань виходу країни з Європейського союзу Домінік Рааб та міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара оголосили про відставку після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди про Brexit. 

 

14 листопада Кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди з Європейського союзу (Brexit).

 

Нагадаємо, 13 листопада представники Великої Британії та Євросоюзу узгодили на технічному рівні угоду про умови виходу країни зі складу ЄС.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.