НОВИНИ

В уряді Чехії заговорили про добровільну відставку Бабіша через скандал з сином

Соціал-демократи проведуть коаліційні переговори з Бабішем та його партією, щоб почути роз’яснення ситуації.

Чеська соціал-демократична партія (ČSSD), яка входить в коаліцію з популістським рухом прем'єр-міністра Андрея Бабіша "Акція незадоволених громадян" (ANO), розглядає варіант заміни голови уряду у зв'язку зі скандалом з ймовірним викраденням сина прем'єра і його вивезенням до окупованого Криму через корупційне розслідування. Про це повідомляє чеське видання Novinky.cz.

 

Так, соціал-демократи проведуть коаліційні переговори з ANO та Бабішем, щоб почути від нього роз’яснення ситуації.

 

Як зазначає видання, ČSSD схиляється до словацької моделі, коли прем'єр добровільно йде у відставку. У свою чергу, його має замінити інший член ANO.

 

"Ми будемо розбиратися з цією ситуацією. Я підтримую контакт з прем'єр-міністром, завтра проведемо збори коаліції. Ми вимагатимемо чітких і конкретних відповідей" - підкреслив очільник соціал-демократів, глава МВС і віце-прем'єр Ян Гамачек.

 

Водночас Гамечек не виключив, що ČSSD вийде з коаліції.

 

 

 

 

"Я не можу виключати будь-яких кроків і не можу прогнозувати, що буде з коаліційним урядом" - додав він.

 

Як відзначає видання Seznam Zpravy, Бабіш вважає, що метою цієї справи є дестабілізувати політичну ситуацію в Чеській Республіці. "Єдина мета полягає в тому, щоб знищити мене і знову вивести з політики", - сказав він.

 

Раніше тридцяти п'ятирічний Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії. Ключову роль у переміщенні сина чеського прем'єра в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду. Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

Згодом Бабіш відреагував на заяву сина.  "Мій син психічно хворий. Він приймає ліки, має бути під доглядом, а живе з матір'ю у Швейцарії...Мого сина ніхто не викрадав , він добровільно покинув Чехію", - розповів глава чеського уряду. За його словами, поліція розслідувала дане питання і дійшла висновку, що викрадення наче ніколи не було.

 

Крім того, генпрокурор Чехії Павел Земан наказав розслідувати ймовірне викрадення сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша-молодшого. За його словами, у рамках розслідування правоохоронні органи "не можуть обійтися без допиту Бабіша-молодшого".

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн - грант ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.