НОВИНИ

У Норвегії заявили, що припиняють видачу ліцензій на експорт зброї до Саудівської Аравії

Зокрема, Норвегія призупинила експорт продукції оборонної промисловості та інших товарів для військового використання.

Міністерство закордонних справ Норвегії в п'ятницю, 9 листопада, повідомило, що припиняє видачу нових ліцензій на експорт зброї до Саудівської Аравії. Про це повідомляє Reuters.

 

Як зазначається, Норвегія призупинила експорт продукції оборонної промисловості та інших товарів для військового використання. Водночас у МЗС не прокоментували, чи було це рішення мотивовано вбивством журналіста Джамаля Хашукджі в саудівському консульстві в Стамбулі 2 жовтня.

 

"Рішення призупинити дію ліцензій було прийнято після "широкої оцінки останніх подій в Саудівській Аравії і нестабільної ситуації в Ємені", – йдеться в заяві МЗС.

 

"Ми вирішили, що в нинішній ситуації ми не будемо надавати нові ліцензії на експорт оборонного матеріалу або товарів для військового використання в Саудівську Аравію", – наголосив у своїй заяві міністр закордонних справу у країні Еріксен Сорейде.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого саудівського журналіста Джамаля Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті журналіста Джамаля Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.