НОВИНИ

США привітали Сенцова з присудженням правозахисної премії Сахарова

Офіційний представник Держдепартаменту наголосила, що США закликає Росію звільнити Сенцова та інших політичних в'язнів негайно і поважати право людини на свободу вираження поглядів

Сполучені Штати привітали українського режисера і політв'язні Кремля Олега Сенцова з присудженням йому комітетом Європейського парламенту правозахисної премії імені академіка Сахарова. Про це написала офіційний представник Держдепартаменту США Хізер Нойерт в twitter.

 

 

"Ми вітаємо Олега Сенцова з присудженням йому престижної європейської премії імені Сахарова, названої на честь російського дисидента, який серйозно постраждав в радянські часи", - заявила Нойерт.

 

"Ми знову закликаємо Росію звільнити Сенцова та інших політичних в'язнів негайно і поважати право людини на свободу вираження поглядів", - наголосила вона.

 

Як повідомлялося, український режисер Олег Сенцов став лауреатом премії імені Сахарова.

 

"Олег Сенцов нагороджений орденом "Сахаров-2018"! Церемонія нагородження відбудеться в Страсбурзі 12 грудня", - написав він. 

 

Нагадаємо, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.