НОВИНИ

Президент парламентської асамблеї НАТО: Грузія готова до членства в Альянсі не менше за Чорногорію

Юкнявічене наголосила, що Росія створила територіальні перешкоди для вступу Грузії до Альянсу.

Грузія по всім критеріям готова до членства у  НАТО, не менш ніж Чорногорія, попри територіальні перешкоди, створені Росією. Про це інтерв’ю Тижню  повідомила віце-президент Парламентській Асамблеї НАТО Раса Юкнявічене.

 

"Я гадаю, що якщо Македонія врегулює питання з назвою, в неї не буде проблем з вступом до організації. Боснія і Герцеговина також є країною-аплікантом. Однак  у неї зараз виникли суперечки між сербами, хорватами та боснійцями, там немає єдиної думки. Також я вважаю, що НАТО із задоволенням прийняло б Фінляндію та Швецію, якби там з’явилося таке рішення. Після анексії Криму вже п’ять шведських політичних партій змінили свої програми, прописавши там своє прагнення до Альянсу. Як прорив у мисленні людей стався після двохсот років нейтралітету", - розповіла вона.

 

Юкнявічене зауважила, що схожий процес відбувається і у Фінляндії.

 

"Я, наприклад, гадаю, що Грузія по всім критеріям також готова до вступу, не менш ніж Чорногорія. Але звичайно, Росія створила територіальні перешкоди. Але я думаю, що це залежить тільки від політичної волі обох сторін, я маю на увазі Грузію та НАТО, проблему можна розв’язати", - розповіла президент ПА НАТО.

 

Вона також нагадала, що в історії Альянсу вже є такий приклад – Західна Німеччина була членом організації, в той час як Східна Німеччина входила до складу іншого блоку.

 

"Я гадаю, що якби Грузія сама показала би більше інноваційних підходів до вирішення ситуації, вона могла би стати наступною. Ну і звичайно, Україна. Ви найновіший аспірант, тому звичайно, потрібен час. Треба провести демократичні вибори, треба щоб не відбулося повернення назад", - вважає Юкнявічене.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.