НОВИНИ

Філарет перелічив критерії, за якими обиратимуть голову єдиної помісної православної церкви

Він також заявив, що точна дата проведення Архієрейського об'єднавчого Собору ще невідома.

Предстоятель української православної церкви Київського патріархату Філарет перелічив критерії, яким повинен відповідати майбутній глава Єдиної української помісної православної церкви, якого  мають обрати на об'єднавчому Архієрейському соборі. Про це він повідомив у ефірі "Українського радіо".

 

"Є критерії. По-перше, треба мати богословську освіту, треба знати церковні канони, треба мати досвід управління не єпархією, та досвід управління церквою. А якщо досвіду нема – то діла не буде. Поки що Вселенський патріарх хоче, щоб українську церкву очолював архієпископ – митрополит, не патріарх. Але наша церква вже прийняла рішення, що для зовнішнього вживання предстоятель УПЦ буде мати розширений титул. Тобто буде і розширений титул, і скорочений. Розширений це –  архієпископ і митрополит київський і Всієї Руси України. А вузький буде для нашого внутрішнього вживання – патріарх київський і Всієї Руси України", – зазначив Філарет.

 

Водночас він повідомив, що має намір очолити українську помісну православну церкву, якщо це довірить йому Архієрейський собор.

 

"Тому заради того, щоб зберегти українську церкву і довести (справу – Ред.) до завершення, я повинен працювати до кінця, якщо мені Архієрейський собор довірить. Якщо не довірить, тоді вже я з себе відповідальність знімаю. Тоді вони беруть на себе відповідальність за створення єдиної в Україні помісної церкви", – додав патріарх.  

 

Крім того, він заявив, що точна дата проведення Архієрейського об'єднавчого Собору ще невідома.

 

"Я не думаю, що Собор затягується. Собор не затягується, а йде природним процесом. Я думаю, що цей Собор готується. Тому що в Соборі буде представник Вселенського патріарха. Тому якби це залежало тільки від нас – від української сторони. А оскільки це залежить ще і від Вселенського патріарха, то ми не можемо конкретно сказати. Чули, що у листопаді буде... Конкретної дати поки немає. Але знаємо одне, що Вселенський патріарх твердо стоїть на позиції надання автокефалії Українській церкві", – резюмував Філарет.

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.