НОВИНИ

Порошенко пояснив, чому Україна хоче передавати Андріївську церкву Константинополю

Президент також наголосив, що Україна "ще на крок" наблизилася до отримання Томосу.

Президент Петро Порошенко повідомив, що України хоче передавати Андріївську церкву Константинополю у користування для роботи його представництва. Про це він заявив у четвер, 18 жовтня.

 

"Андріївська церква передається Константинопольському престолу Святого Андрія у користування для роботи його представництва. Ми ще на крок наблизились до мети – отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. Дякую ВР, яка підтримала відповідний мій законопроект", – наголосив Порошенко.

 

За його словами, представництво Вселенської патріархії буде сприяти зміцненню зв’язків зі світовим православ’ям.

 

"Україна повертається до активного спілкування зі світовим Православ'ям. Представництво Вселенської Патріархії, яка є Церквою-матір'ю, сприятиме зміцненню таких зв'язків і підтримки України під час постання незалежної Помісної Православної Церкви", – додав президент.

 

Як повідомлялося, 16 жовтня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що президент Петро Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху і просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

 

17 жовтня президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

 

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу і в цілому законопроект про передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріарху. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.