НОВИНИ

Денісова закликала омбудсмена РФ надати офіційну інформацію щодо голодування Сенцова

Омбудсмен також попросила Москалькову надати інформацію про самопочуття політв'язня з підтвердженням відповідними документам.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала омбудсмена РФ Тетяну Москалькову надати офіційну інформацію щодо голодування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це у вівторок, 9 жовтня, український омбудсмен повідомила на своїй сторінці в Facebook.

 

"Вимагаю від Тетяни Москалькової надати офіційну інформацію щодо голодування та самопочуття Олега Сенцова з підтвердженням відповідними документами", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Денісова наголосила, що в РФ уже п'ятий день не можуть остаточно підтвердити або спростувати інформацію про голодування політв'язня.

 

"Не знаю чому в РФ не виходить встановити простий факт: голодує українець чи ні. Суперечливою інформація була ще зранку п’ятниці, але чиновники агресора не можуть ні підтвердити її остаточно, ні спростувати уже 5 день", – підкреслила вона.

 

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

9 жовтня в офісі Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової повідомили, що перевіряють заяву омбудсмена Ямало-Ненецького округу про те, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов не припиняв голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.