НОВИНИ

Оголосили лауреатів Нобелівської премії з економіки

Нагороду отримали американські вчені за інтеграцію змін клімату і технологічних інновацій в макроекономічний аналіз.

Нобелівську премію з економіки цього року присуджено американцям Вільяму Нордхаусу і Полу Ромеру "за інтеграцію змін клімату і технологічних інновацій в макроекономічний аналіз" Про це  у понеділок, 8 жовтня, оголосили в Королівській академії наук Швеції.

 

 

"Їхні висновки значно розширили сферу застосування економічного аналізу шляхом побудови моделей, які пояснюють, як ринкова економіка взаємодіє з природою та знаннями", - йдеться у заяві академії.

 

 

Вільям Нордхаус досліджував економічні причини, які впливають на викиди вуглекислого газу в атмосферу і в підсумку призводять до глобального потепління. Його дослідження в сфері оподаткування шкідливих виробництв і підприємств були використані кількома урядами, які намагалися зменшити вплив виробництва на глобальне потепління.

 

 

Пол Ромер заклав основу нової теорії ендогенного економічного розвитку, відповідно до чого економічний ріст є результатом внутрішніх, а не  зовнішніх причин.

 

 

Нагадаємо, минулого року Нобелівську премію з економіки отримав американський економіст Річард Талер із чиказького університету за вивчення психології прийняття економічних рішень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.