НОВИНИ

НАТО підтримує Україну у ситуації на Азовському морі - Столтенберг

Він зазначив, що Росія продовжує кампанію, що націлена на підрив стабільності в Україні.

Союз НАТО усвідомлює дестабілізаційну діяльність, яку розгорнула Росія своєю військовою присутністю в Азовському морі, та перешкоди, які вона чинить руху українських кораблів. Про це перед засіданням міністрів оборони 29 держав НАТО у Брюсселі заявив генеральний секретар цієї військово-політичної організації Єнс Столтенберґ, передає "Радіо Свобода" у середу, 3 жовтня.

 

«Ми бачимо, які перешкоди руху човнів чинить російська військова присутність в Азовському морі, в Криму та будівництво нею мосту. Все це є завадою нормальній навігації. Продовжується кампанія, що націлена на підрив стабільності в Україні. Оскільки ми підтримуємо українську стабільність, суверенітет і територіальну цілісність, ми стоїмо з Україною пліч-о-пліч», – заявив Столтенберґ.

 

Водночас він не підтвердив конкретну натівську підтримку та ведення переговорів між Києвом та Альянсом навколо ситуації в Азовському морі. Натомість керівник НАТО вкотре наголосив, що всі члени альянсу «солідарні з Україною, не визнають незаконної анексії Росією Криму та продовжують їй надавати практичну й політичну підтримку».

 

 

Нагадаємо, в суботу, 29 вересня, глава МВС Арсен Аваков повідомив, що Міністерство внутрішніх справ збільшує свою присутність в акваторії Азовського моря.

 

12 вересня Генштаб  посилив угруповання Збройних сил на азовському напрямку, у тому числі сухопутних військ, у відповідь на агресивні дії Росії в Азовському морі. Крім того, РНБО затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів в акваторіях Азовського і Чорного морів.