НОВИНИ

Бунт екс-бійців "Торнадо" у СІЗО. Прокуратура відкрила провадження проти посадовців Мін’юсту

Розслідування провадження взято на контроль ГПУ.

Прокуратурою міста Києва відкрила кримінальне провадження через неналежне виконання службових обов’язків посадовими особами Міністерства юстиції України, що призвело до вчинення протиправних насильницьких дій колишніми бійцями роти "Торнадо". Про це в четвер, 27 вересня, повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.

 

"Вбивства, калічення в’язнів, їх вільне пересування по території установи, майже безперешкодне доставляння великої кількості спиртних напоїв, речей та предметів, які пристосовані для вчинення протиправних дій (димові патрони, дерев’яні бити, ножі, заточки тощо), інші надзвичайні події, порушення умов тримання та конституційних прав в’язнів, незаконна діяльність так званих кримінальних авторитетів значною мірою впливали на оперативну обстановку в СІЗО", – заявили в Генпрокуратурі.

 

Як зазначається, за результатами прокурорської перевірки генеральним прокурором України міністру юстиції України направлено вимогу щодо усунення виявлених порушень законів. Прем’єр-міністра України поінформовано про необхідність термінового вирішення проблемних питань щодо медичного забезпечення в’язнів та його приведення у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

"Прокуратурою міста Києва зареєстровано кримінальне провадження за ст. 367 КК України щодо неналежно виконання службових обов’язків посадовими особами Міністерства юстиції України, що призвело до вчинення протиправних насильницьких дій колишніми бійцями батальйону МВС "Торнадо", – йдеться в повідомленні.

 

Розслідування провадження, а також виконання заходів, визначених протоколом спільної наради, взято на контроль ГПУ.

 

Нагадаємо, 9 серпня засуджені бійці батальйону "Торнадо" влаштували збройний опір у Лук'янівському СІЗО. За даним фактом військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців роти «Торнадо».  У рамках провадження було проведено обшук в зазначеному місці попереднього ув’язнення, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї. 

 

10 серпня у Мін'юсті повідомили, що проти двох працівників Лук'янівського СІЗО відкрили справу за допомогу колишнім бійцям спецроти "Торнадо". 

 

13 серпня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що найближчим часом будуть прийняті жорсткі адміністративні рішення щодо працівників Лук'янівського СІЗО в рамках справи щодо бунту екс-бійців роти "Торнадо" у слідчому ізоляторі.

 

20 серпня військова прокуратура в рамках кримінального провадження щодо бунту  в Лук'янівському СІЗО повідомила про підозру екс-командиру та трьом бійцям роти "Торнадо", а також двом працівникам державної установи "Київський слідчий ізолятор". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.