НОВИНИ

Україна очікує від Конгресу США визнання Голодомору геноцидом - Порошенко

Президент нагадав, що вже 12 штатів на місцевому рівні визнали трагедію українського народа геноцидом.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна очікує на рівні комітету Конгресу рішення Конгресу Сполучених Штатів Америки визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це у середу, 26 вересня, повідомляє прес-служба Адміністрації президента. 

 

«Ми маємо говорити правду. Правду про Голодомор. Бо страшний відбиток залишили в українській душі жахливі події 1932-1933 років. Він, Голодомор став синонімом небаченої людської трагедії», - наголосив  Порошенко.

 

«Я дуже дякую кожному з вас, хто доклав величезних зусиль для того, щоб 12 штатів на місцевому рівні визнали цю нашу трагедію геноцидом», - звернувся президент до лідерів української громади в США під час робочого візиту до Сполучених Штатів Америки. 

 

Він також підкреслив: «Але ми не зупинимось і зараз ми чекаємо на рівні комітету Конгресу рішення Конгресу Сполучених Штатів Америки про визнання Голодомору геноцидом».

 

Нагадаємо, 25 травня у США губернатор штату Міссурі Ерік Гретенс видав прокламацію, яка визнає Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом проти українського народу.

 

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що 14 країн на рівні парламентів визнали Голодомор геноцидом проти українського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.