НОВИНИ

У Чехії хочуть спростити процес отримання громадянства для українців з чеським корінням

Зазначається, що основна мета законопроекту - "наповнити країну свіжими силами" і повернути земляків, які виїхали з країни після 1989 року.

В Чехії уряд розглянув поправку до закону "Про громадянство", яка б дозволила дітям та онукам чехословацьких емігрантів отримати чеське громадянство за спрощеною процедурою. Про це повідомила прес-служба уряду Чехії.

 

На даний момент, прозицію сенаторів повина розглянути Палата депутатів Парламенту Чеської Республіки. 

 

Зазначається, ця поправка передбачає, що нащадки емігрантів зможуть отримати свідоцтво про громадянство Чеської Республіки. Шість років тому зміни до законодавства вже розглядалися. Але нижня Палата депутатів вилучила цю поправку з законопроекту. Їхній аргумент полягав у тому, що йдеться про громадян, які навіть не володіють чеською мовою і навіть ніколи не мешкали на території Чехії.

 

"Можливість подвійного громадянства була прийнята з ентузіазмом. Однак урядові поправки до затвердженого законопроекту часто розділяли сім'ї, де одна дитина народилася з можливістю отримання подвійного громадянства та національності, а друга дитина народилася після цієї дати", - заявив на обговоренні поправки голова Комісії Сенату у справах співвітчизників Томаш Груліх.

 

За його словами, в основному йдеться про сім'ї, які після комуністичного режиму в 1948 році мали залишити територію колишньої Чехословаччини. Якщо поправку до закону приймуть, претенденти на чеське громадянство зможуть подати заяву та докази, зокрема документ, який підтверджує втрату чеського або чехословацького громадянства одного з батьків, або ж бабусь і дідусів.

 

Додамо, що основна мета законопроекту - "наповнити країну свіжими силами" і повернути земляків, які виїхали з країни після 1989 року. За статистикою, 60% з 200 тисяч людей, які залишили країну за цей час, мають вищу освіту і різні вчені ступені у віці від 25 до 45 років. 

 

Відповідно зацікавить така можливість і багатьох закарпатців, адже територія Закарпаття (під назвою Підкарпатська Русь) перебувала у складі Чехословаччини з 1919 по 1938 роки.

 

Нагадаємо, 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

 

Раніше Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.