НОВИНИ

Книгарня «Є» та журнал «Український тиждень» запрошують на лекції французьких інтелектуалів

Наприкінці вересня у Книгарні «Є» на Лисенка у Києві відбудуться три лекції.

Книгарня "Є" анонсувала проведення трьох лекцій французьких інтелектуалів, які відбудуться у вересні в Києві.

23 вересня - лекція соціолога, фахівця з міжнародного тероризму Фарада «Джихадизм, європейська справа».
Доктор Фарад Хосрохавар є професором Французької вищої школи соціальних наук у Парижі. Соціолог, що народився в Ірані, є провідним фахівцем з тероризму. Він є автором низки книг, присвячених радикальним мусульманським рухам та причинам їх виникнення. Найбільш відомими роботами пана Хосрохавара є «L'islam des jeunes» («Молодіжний іслам», 1997), «Les nouveaux martyrs d'Allah» («Нові мученики Аллаха», 2002), «L'islam dans les prisons» («Іслам в тюрмах», 2004).

24 вересня - лекція французького соціолога Мішеля В’євйорки «Чи спроможні ми полишити насильство?».
Мішель В’євйорка – один із провідних французьких соціологів, керівник Центру соціологічного аналізу та соціологічних інтервенцій (CADIS) при Вищій школі соціальних наук. Міжнародне визнання здобув як експерт з акцій громадянської непокори у Франції 2005 року.
Разом з Алленом Туреном і Франсуа Дубет В’євйорка розробив метод соціологічного втручання та використовував його для вивчення громадських рухів спротиву, зокрема французьких антиатомних активістів та студентських ліг, а також відомої профспілки Солідарність в Польщі. Його наукові інтереси охоплюють питання насильства, расизму, тероризму та соціально-культурних рухів.
Пан В’євйорка є засновником та редактором соціологічного журналу Le Monde des Debats і разом з Джорджем Баланд’є спільно редагував Cahiers internationaux de sociologie до його закриття наприкінці 2010 року. Також, він був президентом Міжнародної соціологічної асоціації з 2006 по 2010 роки, а від 2009-го є директором Фонду «Дім наук про людину».

26 вересня - лекція французької історикині, спеціалістки з історії Голокосту та єврейської історії Аннетт В’євйорки «Свідок та жертва».
Аннетт В’євйорка є відомою французькою історикинею, спеціалісткою з історії Голокосту та історії євреїв у ХХ столітті. У своїх роботах авторка піднімає питання геноциду єврейського народу протягом Другої світової війни та у ХХ столітті загалом. Висвітлюючи різноманітні соціальні та культурні аспекти, що призводили до трагедій у різних куточках Європи, авторка ставить непрості, а часом і незручні питання. Пані Аннетт бере участь в Асоціації «Примо Леві» (догляд та підтримка жертв тортур та політичного насильства), також вона є директоркою з досліджень в CNRS та являється членом Вищої ради архівів. Вона була членом місії дослідження «Розподіл євреїв Франції», яка називається місією Маттеолі.

 

Заходи відбудуться за адресою вулиця Лисенка, 3. Вхід на захід вільний.

 

Нагадаємо, 27 жовтня 2017 року у Києві на вулиці Лисенка відкрилася оновлена Книгарня Є.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.