НОВИНИ

ЄС виділив Україні один мільярд євро

Перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення cторонами внутрішніх процедур.

У п'ятницю, 14 вересня, представники України та Європейського Союзу підписали меморандум про взаєморозуміння і кредитну угоду щодо надання Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україні на один мільярд євро.Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

 

З боку України документи підписали в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова і голова Національного банку Яків Смолій, з боку ЄС - голова Європейської комісії з питань євро і фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс

 

Повідомляється, що найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію Президентові України щодо необхідності невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту Закону про ратифікацію цих міжнародних договорів.

 

«Хочу висловити вдячність за оперативність та конструктивність Європейської сторони у запровадженні нової програми макрофінансової допомоги ЄС для України», - зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

 

За її словами, надана в рамках трьох попередніх програм макрофінансова допомога ЄС на суму 2,81 млрд. євро мала як стабілізуючий ефект для фінансової системи держави, так і стала засобом інтенсифікації реформ в Україні, а підписання сьогодні Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди є надзвичайно важливим кроком для підтримання макроекономічної стабільності.

 

Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн. євро кожний. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання першого траншу.

 

Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

 

Нагадаємо, у п'ятницю, 14 вересня, президент Петро Порошенко повідомив, що в рамках конференції Ялтинської європейської стратегії (YES) українська сторона та Європейський союз підпишуть документ про надання мільярду євро. 

 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Україна вже в 2018 році отримає перший транш макрофінансової допомоги Європейського союзу. 

 

Як повідомлялося, 13 вересня віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс прибуде до Києва, щоб взяти участь у підписанні меморандуму про макрофінансову допомогу Україні у розмірі 1 млрд євро.

 

Нагадаємо, 26 червня Рада ЄС затвердила виділення Україні одного мільярда євро макрофінансової допомоги. 

 

Додається, що 29 травня Рада міністрів ЄС ухвалила угоду із Європарламентом щодо нового пакету макрофінансової допомоги Україні на суму 1 мільярд євро. Ці кошти покликані покрити фінансові потреби України протягом двох з половиною років. Зокрема, ними підтримуватиметься стабілізація економіки і програма структурних реформ, доповнюючи ресурси, надані МВФ та іншими донорами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.