НОВИНИ

Європарламент схвалив рішення щодо скасування для Косово візового режиму

Відповідне рішення підтримали 420 євродепутатів.

Європейський парламент у четвер, 13 вересня, схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог. Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

 

Відповідне рішення підтримали 420 євродепутатів, 186 – проголосували проти, а 22 – утрималися.

 

Як зазначається, пропозиція про надання безвізового доступу в ЄС народу Косово була вже схвалена членами Європарламенту з питань громадянських свобод у вересні 2016 року до виконання всіх необхідних критеріїв, зокрема ратифікації прикордонного угоди з Чорногорією.

 

Так, це був один з 95 критеріїв, встановлених в діалозі з лібералізації візового режиму з ЄС, який почався в 2012 році. Минулого місяця Європейська комісія підтвердила, що Косово виконало всі вимоги, у тому числі щодо боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

 

Як повідомлялося, 30 серпня комітет Європейського парламенту з громадянських свобод проголосував за те, щоб почати переговори з Європейською радою та комісією щодо візової лібералізації для Косово.

 

 

Раніше єврокомісар з питань розширення Йоганнес Ган заявив, що ЄС повинен прийняти угоду між сербами та етнічними албанцями для врегулювання суперечки щодо Косово. 

 

Так, президенти Сербії і Косова заявили, що розглядають зміни кордонів обох країн для досягнення історичного мирного врегулювання і закликали ЄС надати підтримку їхнім зусиллям.  Так, президент Сербії Александр Вучич розкритикував міжнародну реакцію на ідею зміни кордонів, заявивши, що західні уряди хочуть нав'язати свою волю албанцям та сербам. Водночас жоден з лідерів не окреслив, про які кордони йде мова. Найчастіше обговорюваний сценарій полягає у тому, що частина північного Косова, населена здебільшого сербами, перейде Сербії, а населена здебільшого албанцями Прешевська долина у Сербії стане частиною Косова.

 

Нагадаємо, НАТО після вбивства провідного сербського політика Олівера Івановича закликав повернутися Сербію й Косово до переговорів за посередництва ЄС.

 

Додамо, що лідера косовських сербів Олівера Івановича застрелили в північному місті Косовська Мітровиця 16 січня.

 

Іванович - колишній чиновник сербського уряду та голова політичної партії косовських сербів "Свобода, демократія, справедливість". Він перебував під слідством за ймовірні військові злочини щодо замовлення вбивства етнічних албанців у Косовській Мітровиці в 1999 році.

 

Як повідомлялося, майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.