НОВИНИ

Суд ЄС відмовився скасувати санкції проти російських банків та компаній

Зазначається, що суд встановив, що Рада ЄС достатньо обґрунтувала оскаржені правові акти.

Суд Європейського Союзу у Люксембурзі у четвер, 13 вересня, відмовився скасувати санкції , запроваджені Радою ЄС проти низки російських банків та нафтогазових компаній у зв’язку з агресією Росії проти України. Про це йдеться у рішенні суду.

 

"Ці заходи встановлюють обмеження на певні фінансові операції та на експорт деяких важливих товарів і технологій, обмежують доступ деяких російських суб'єктів на ринок капіталу та забороняють надання послуг, необхідних для певних операцій з нафтою", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, суд відхилив позов про анулювання санкцій ЄС, запроваджених проти російських банків "Сбербанк", ВТБ та "Внешэкономбанк", "Проминвестбанк" та турецького DenizBan (дочка "Сбербанка"), а також компаній "Газпром нефть" та "Роснефть".

 

"По суті суд встановив, що Рада ЄС достатньо обґрунтувала оскаржені правові акти. Проголошена мета оскаржуваних актів полягає в тому, щоб підвищити ціну за дії Росії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, а також підтримати мирне врегулювання кризи", - йдеться у рішенні суду.

 

Нагадаємо, 13 вересня ЄС продовжив дію персональних санкцій проти громадян Росії і сепаратистів в окупованому Криму та на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.