НОВИНИ

Доза "Новичка" у Британії могла вбити до 4 тисяч людей - The Times

Lвоє офіцерів ГРУ РФ привезли таку кількість "Новичка", яка могла спричинити "значну втрату життів".

Кількості нервового-паралітичної речовини "Новичок", яка містилася у флаконі для парфумів, використаного при отруєнні колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля і його дочки Юлії у місті Солсбері, могло вистачити для вбивства чотирьох тисяч людей. Про це повідомляє британське видання The Times з посиланнями на джерело, яке працює у сфері безпеки.

 

Так, отруйна речовина, яку застосували у Солсбері, була 100-відсотковим "Новичком", який  у 5-8 разів токсичніший за бойові отруйні VX-гази, виготовлені у Британії у середині 20 століття.

 

Наголошується, що двоє офіцерів ГРУ РФ, яких підозрюють в отруєнні Скріпалів, привезли таку кількість "Новичка", яка могла спричинити "значну втрату життів".

 

Раніше стало відомо, що секретна розвідувальна служба Британії (MI6) встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.