НОВИНИ

Доза "Новичка" у Британії могла вбити до 4 тисяч людей - The Times

Lвоє офіцерів ГРУ РФ привезли таку кількість "Новичка", яка могла спричинити "значну втрату життів".

Кількості нервового-паралітичної речовини "Новичок", яка містилася у флаконі для парфумів, використаного при отруєнні колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля і його дочки Юлії у місті Солсбері, могло вистачити для вбивства чотирьох тисяч людей. Про це повідомляє британське видання The Times з посиланнями на джерело, яке працює у сфері безпеки.

 

Так, отруйна речовина, яку застосували у Солсбері, була 100-відсотковим "Новичком", який  у 5-8 разів токсичніший за бойові отруйні VX-гази, виготовлені у Британії у середині 20 століття.

 

Наголошується, що двоє офіцерів ГРУ РФ, яких підозрюють в отруєнні Скріпалів, привезли таку кількість "Новичка", яка могла спричинити "значну втрату життів".

 

Раніше стало відомо, що секретна розвідувальна служба Британії (MI6) встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.