НОВИНИ

Іловайська трагедія. Муженко заявив, що були інші варіанти виходу українських сил з міста

Начальник Генштабу ЗСУ наголосив, що вихід через так званий "зелений коридор" був запропонований не українською стороною.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив, що українські сили мали декілька варіантів виходу з Іловайська. Про це він розповів в інтерв’ю для документального фільму про Іловайськ.

 

"Ще було два варіанти в тій ситуації, якби дійсно був вихід. Пропонувався варіант або виходити на верх, на північ туди, через ЗУГРЕС. До речі, частина батальйону "Донбас", коли я вже потім спілкувався з деякими бійцями, так і вийшли, невеликою кількістю, але туди у напрямку Шахтарська і потім вийшли на з’єднання з нашим підрозділом. Якраз вийшли в районі Зуєвки там знаходилась 25 повітряно-десантна бригада. Це був теж варіант. І ще один варіант – на широкому фронті малими колонами по 10-15 машин, а не по 70-80 і 90, виходити. Така можливість була, і це теж підтверджено виходом 9-го батальйону, виходом 40-го батальйону в район Маріуполя, тобто на південь", – підкреслив начальник Генштабу ЗСУ.

 

Муженко наголосив, що вихід через так званий "зелений коридор" був запропонований не українською стороною.

 

"Про "зелений" коридор, який, до речі, був запропонований не нами. Не знаю, але інформація пішла від президента Російської Федерації. Вже тоді ми отримали доручення вести відповідні переговори з представниками військового командування і я їх вів із начальником Генерального штабу, із першим заступником генералом Богдановським по узгодженню всіх моментів по виходу. Кажуть, що ми щось комусь здали. Ні", – зазначив він.

 

 

За його словами, у колоні, яка виходила з Іловайська, були присутні полонені російські військові, що мало слугувати гарантією.

 

"Питання виникає, чому угруповання, яке було в Іловайську, виходило по узгодженим під вихід, під "зелений" коридор, маршрутам? А це дійсно, маршрути були погодженими, по точкам, як воно повинно бути, по часу, окрім того, в складі колони були і російські військові полонені. Це повинно було слугувати певною гарантією, нашого безпечного виходу, але на жаль трапилось зовсім по іншому. Тобто, ніхто не зважав на своїх полонених у складі цих колон. І є інформація про те, що загинули, кілька з них", – повідомив Муженко.

 

Читайте також: Іловайська трагедія. Що вдалось з'ясувати українським правоохоронцям

 

Нагадаємо, наприкінці  серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапила в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, по якому за домовленістю повинні були виходити українські бійці. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, отримали поранення 249, 128 потрапили в полон і 158 зниклих безвісти. За інформацією військової прокуратури, загальна кількість бойовиків і військ РФ під час боїв під Іловайськом перевищувала 16 тис. осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.