НОВИНИ

Обсяг допомоги США країні на сектор безпеки становитиме понад мільярд доларів

Окрім цього, додаткові кошти забезпечать обладнання для поточних навчальних програм та оперативних потреб та військової медицини.

Загальний обсяг американської допомоги Україні на сектор безпеки після отримання $200 млн становитиме понад мільярд доларів. Про це повідомили у посольстві США в Україні.

 

Варто зазначити, що Міністерство оборони США оголосило, що надасть Україні $200 млн в рамках співробітництва у сфері безпеки на додаткове навчання, обладнання та консультації для розбудови оборонної спроможності українських сил.

 

"Це підтверджує сталі оборонні відносини між Сполученими Штатами та Україною і підвищує загальний обсяг допомоги США безпековому сектору України з 2014 року до понад $1 млрд" - сказано у повідомленні.

 

Окрім цього, додаткові кошти забезпечать обладнання для поточних навчальних програм та оперативних потреб, включаючи можливості з посилення українських командно-штабних систем, володіння ситуацією, безпечної комунікації, мобільності військ, нічного бачення та військової медицини.

 

«Співпраця в галузі безпеки спирається на недавнє прийняття Україною закону про національну безпеку. Цей закон, який надає законодавчу базу для узгодження архітектури національної безпеки України з євроатлантичними принципами, є важливим кроком у русі України до мети досягнення взаємосумісності з НАТО. Реалізація цих реформ посилить здатність України захищати свою територіальну цілісність, служитиме розбудові безпечної і демократичної України», - наголосили у Посольстві США.

 

Як повідомлялося, 8 травня комітет з питань збройних сил Палати представників Конгресу представив проект закону про “Бюджет США на 2019 р. на потреби національної оборони”, яким пропонується виділити Україні 250 млн дол. безпекової допомоги. 

 

Нагадаємо, у березні посол України в США Валерій Чалий повідомив, що Вашингтон вирішив збільшити військово-технічну допомогу Україні, а також планує виділити гроші на розвиток реформ. Це, за його словами, 200 млн дол. від Пентагона, 95 млн дол. по лінії зовнішніх військових операцій Державного департаменту, і є ще низки програм. Тобто загалом понад $300 млн дол.

 

23 березня президент США підписав закон про бюджетне фінансування США розміром $1,3 трлн, який передбачає допомогу Україні у понад 620 млн доларів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.