НОВИНИ

Едвард Лукас: Територіальна оборона та песимістичні роздуми про баланс терору — особливість безпеки 21-го століття

Слабенька армія росіян здатна виграти війну лише в сусідніх країнах. Серед «бойових» заслуг російських інтриганів: Берлін, Братислава, Будапешт, Лондон, Прага, Рим і… Вашингтон.

Територіальна оборона та песимістичні роздуми про баланс терору — особливість безпеки 21-го століття. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

«Ядерна зброя — не відповідь на російські кібератаки, інформаційну війну чи втручання в політику інших держав. Ці операції впливу є набагато небезпечнішими за війни зі звичайними озброєннями. Слабенька армія росіян здатна виграти війну лише в сусідніх країнах. Серед «бойових» заслуг російських інтриганів: Берлін, Братислава, Будапешт, Лондон, Прага, Рим і… Вашингтон», — зауважив він.

 

За словами Лукаса, такі загрози вимагають суттєвих змін у владі та суспільстві, переосмислення «бункерного» підходу до контррозвідки, кримінальної юстиції, фінансового нагляду, інтернет-безпеки й регулювання в медійній сфері, а також переформатування застарілої… культури безпеки. Це буде тяжко, вимагатиме великих витрат і нелегких компромісів.

 

«Непогано було б, якби Америка взяла на себе лідерство у цьому процесі. Та ми обійдемося і без американців», — наголосив експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.