НОВИНИ

Глава МВС Німеччини заявив про намір укласти угоду з Італією щодо мігрантів

Своє чергою, італійський міністр повідомив, що обидві країни розраховують на "справжню підтримку від Європи в питанні контролю зовнішніх кордонів".

Міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеегофер повідомив, що планує до кінця 2018 року укласти угоду з Італією щодо мігрантів. Про це він 11 липня в австрійському місті Інсбрук після зустрічі з главою італійського МВС Маттео Сальвіні.

 

Так, Зеегофер представив план щодо подальшої політики в питанні біженців. За його словами, документ розроблявся не коаліцією, а його відомством.

 

Глава німецького МВС також повідомив про досягнуті домовленості, згідно з якими працівники міністерств обох країн вже "дуже скоро" розпочнуть відповідні переговори.

 

Як зазначається, головною темою майбутніх перемовин та запланованої угоди мають стати такі питання, як внутрішня міграція в ЄС з Італії через Австрію до Німеччини, можливість повернення біженців, а також порятунок на морі. Крім того, Зеегофер висловив упевненість в тому, що бажаного результату буде досягнуто.

 

Своє чергою, Сальвіні назвав переговори "вкрай позитивними". На його думку, Берлін і Рим зацікавлені в тому, щоб морським шляхом до Європи прибувало менше біженців, а також, щоб було "менше загиблих" і "менше мігрантів як в Італії, так і в Німеччині". Італійський міністр додав, що обидві країни розраховують на "справжню підтримку від Європи в питанні контролю зовнішніх кордонів".

 

Сальвіні заявив, що уряд Італії прагне радитися з Німеччиною та Австрією щодо питання контролю на кордонах, але найголовніша мета – зменшити число мігрантів, котрі прибувають, і збільшити показник вислання".

 

Глава МВС Італії пообіцяв також домагатися того, щоб будь-яка угода Євросоюзу з африканськими країнами містила пункти про вислання та зворотній прийом африканських мігрантів, які не мають права на перебування в ЄС.

 

Як повідомлялося, 5 липня австрійський канцлер Себастіан Курц заявив, що Австрія та Німеччина мають намір співпрацювати разом з Італією, щоб перекрити середземноморський маршрут для мігрантів. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

Нагадаємо, 25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.