НОВИНИ

Угорщина й надалі блокуватиме євроатлантичні прагнення України - МЗС Угорщини

Блокування Будапештом євроатлантичного курсу Києва триватиме, поки українська влада не припинить "утиски прав" етнічних меншин.

Позиція уряду Угорщини щодо блокування євроатлантичних прагнень України лишається незмінною. Про це в середу, 11 липня, заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, передає DW.

 

Менцер заявив, що блокування Будапештом євроатлантичного курсу Києва триватиме, поки українська влада не припинить "утиски прав" етнічних меншин та не поверне їм ті права, котрі вони мали раніше. На тлі цього він пригрозив, що угорська влада блокуватиме проведення самітів Україна-НАТО чи зустрічей на рівні міністрів, а також накладатиме вето на будь-які спільні двосторонні рішення та заяви України й НАТО.

 

Утім, речник угорського МЗС запевнив, що Будапешт не вдаватиметься до вето на саміті, присвяченому безпеці в Чорноморському регіоні, участь у якому, крім країн-членів НАТО, візьмуть також Україна та Грузія.

 

Нагадаємо, 6 липня віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила про скасування проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні в рамках саміту НАТО в Брюсселі 11-12 липня через блокування Угорщиною.

 

22 червня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт розблокував участь України в саміті НАТО, який відбудеться в липні в Брюсселі. 

 

Як повідомлялося, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО

 

28 грудня 2017 року глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.

 

У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.