НОВИНИ

Адвокат розповів про голодування фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір"

Семедляев додав, що 11 липня у Військовому гарнізонному суді Ростов-на-Дону проходить судове засідання у "справі Хізб ут-Тахрір".

Незаконно затриманий фігурант ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" Емір-Усеїн Куку голодує вже 16 днів, за цей час він схуд на дев'ять кілограмів. Про це повідомив адвокат Едем Семедляев, передає правозахисна група "Кримська солідарність".

 

"Емір-Усеїн тримає голодування зі свого дня народження, з 26 червня 2018 року. За ці 16 днів схуд на 9 кг. У середньому, втрачає 600 грам в день. Знаходиться в СІЗО-4 в одиночній камері під постійним відеоспостереженням. Незважаючи, на оголошене ним голодування, кожен день приносять їжу і щодня зважують", – зазначив він.

 

Водночас адвокат додав, що 11 липня у Військовому гарнізонному суді Ростов-на-Дону проходить судове засідання у "справі Хізб ут-Тахрір".

 

Нагадаємо, 10 липня повідомлялось, що у Ростові-на-Дону (РФ) зник незаконно затриманий кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір".

 

28 червня кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір", оголосив голодування.

 

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був заарештований в лютому 2016 року за звинуваченням в причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

 

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.