НОВИНИ

Денісова звернулася до послів ЄС через недопуск до українських політв'язнів

Крім того, омбудсмен має підозри, що Олега Сенцова годують невідомою сумішшю.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась до послів Європейського Союзу з проханням підтримати Україну у звільненні політв’язнів з Росії. Про це йдеться на сайті омбудсмена.

 

"Україна, зі свого боку, зробила всі належні кроки. З огляду на попередні домовленості, президент України Петро Порошенко взяв на себе зобов’язання надати дозвіл пані Москальковій приїхати в Україну, незважаючи на те, що в неї була заборона на в’їзд", - зауважила вона.

 

Крім того, омбудсмен має підозри, що Сенцова годують невідомою сумішшю.

 

"Окремо хочу зауважити, що інформація, яка поступає про Олега Сенцова дуже суперечлива. І в мене є підозра, що Олега годують невідомою сумішшю. Ця підозра підтверджується фактом -  листом від Радника Президента РФ, Михайла Федотова. В ньому чітко зазначено, що з 8-го червня Олега Сенцова годують якоюсь сумішшю. Що це за суміш, які в ній складові – ми не знаємо", - наголосила вона.Зокрема, Денісова також звернула увагу  на те, що достеменно невідомо, що насправді відбувається з політв'язнем.

 

Раніше Денісова заявила, що російського омбудсмена не допустять до затриманих росіян до виконання домовленостей. 

 

Нагадаємо, 2 липня  Денісова після безуспішних спроб відвідати утримуваних у російських в'язницях українців повернулася до Києва.

 

29 червня омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що РФ не має жодного документа, який би підтверджував російське громадянство політв’язня Олега Сенцова

 

28 червня посольство України в Росії направило ноту Міністерству закордонних справ РФ з рішучим протестом через недопуск Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

28 червня Денісова прибула до російського міста Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля.