НОВИНИ

Віце-президент Facebook йде з посади через скандал з Cambridge Analytica

Елліот Шрейдж займався питаннями політики компанії і суспільних комунікацій.

Віце-президент Facebook Елліот Шрейдж заявив, що йде з посади після скандалу c передачею даних користувачів компанії Cambridge Analytica. 

 

Зазначається, що Шрейдж займався питаннями політики Facebook і суспільних комунікацій.

 

"Після більш ніж десятиліття роботи у Facebook я вирішив, що настав час почати нову главу в моєму житті", - написав він у Facebook.

 

 

Наголошується, що загалом робота йому дуже подобалася, однак було "мало місця для інших занять".

 

"Я мав неймовірну можливість допомогти зі створення надзвичайної глобальної команди видатних фахівців у політиці та комунікаціях. Працюючи з деякими найбільш талановитими та творчими інженерами, менеджерами по продукту, меценатами та бізнес-лідерами, щастя (і натхненне лідерство) змінило моє життя... Я пишаюся роботою, яку ми зробили. Я пишаюсь роботою, яку ми робимо. І так, я вважаю, що шлях встановлення правил для цієї нової ери реально завершено лише на 1%", - зауважив він.

 

Так, він залишиться на посаді на час перехідного періоду, поки не буде знайдена заміна.

 

"Ми очікуємо, що знайдемо когось із тією самою пристрастю, цілісностю, рішучостю та енергією, яку наші команди приносять до Facebook кожен день. Марк і Шеріл попросили мене залишитися, щоб керувати перехідним періодом, а потім залишитися в якості радника, щоб допомогти в конкретних проектах - і я радий допомогти", - додав він.

 

Нагадаємо, 3 червня стало відомо, що Facebook надавав доступ до особистих даних користувачів найбільшим виробникам смартфонів і інших електронних пристроїв. Експерти запевняють, що серед компаній, що отримали доступ до персональних даних користувачів соціальної мережі Facebook, були Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft і Samsung. При цьому наголошується, що виробники смартфонів отримували доступ до даних не тільки користувачів Facebook, але і їхніх друзів - навіть тих, хто відмовив Facebook у дозволі на обмін інформацією з третіми сторонами.

 

Раніше компанія Facebook повідомила, що призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великої кількості даних користувачів. 

 

Як повідомлялося, 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

Крім того, 25 березня очільник Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.