НОВИНИ

Директорка Європейської кіноакадемії: Для Олега Сенцова намагаємося зробити максимум

Маріон Дерінґ зауважила, що 14 червня стартує чемпіонат світу з футболу в Росії, і це ще один шанс привернути широку увагу до справи українського режисера.

Європейська кіноакадемія намагаємося зробити максимум для Олега Сенцова. Його ув’язнення — це те, що відбувається за умови, коли втрачено свободу слова та мистецького висловлювання. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла директорка Академії Маріон Дерінґ.

 

«Дуже важливо, щоб ми пригадували й не забували про нього. Просто зараз, бо триває голодування Олега Сенцова, відбувається багато акцій. Нещодавно було опубліковано відкритого листа Анґєшки Голанд та Віма Вендерса, у якому вони, зокрема, звертаються й до російських політиків і режисерів», — сказала вона.

 

Окрім цього, за словами Дерінґ,  Європейська кіноакадемія постійно нагадує  політикам і лідерам своїх держав, що Олега Сенцова треба звільнити.

 

«Окрім цього, ми постійно нагадуємо політикам і лідерам своїх держав, що Олега Сенцова треба звільнити. Мова не лише про Німеччину, а й про решту європейських країн. Річ у тім, що такі акції зазвичай не бувають голосними. Дипломатія на політичному рівні часто відбувається на зустрічах віч-на-віч. Справа Сенцова на порядку денному європейських урядів. Проте рішення ухвалюють усе ж таки в Москві», — сказала вона.

 

Директорка Європейської кіноакадемії зауважила, що 14 червня стартує чемпіонат світу з футболу, який відбуватиметься в Росії, і це ще один шанс привернути широку увагу до справи українського режисера.

 

«Не можемо зібратися разом і радіти святу спорту, при цьому забувати про Олега Сенцова, засудженого лишень за те, що він висловив власну думку, і те, що він український митець. Та й не тільки про нього. Як можна пити пиво, танцювати на вулицях і тішитися футболу, коли всі згадані вище особи за ґратами? Не забуваймо, що так може трапитися з кожним із нас», — наголосила Дерінґ.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»