НОВИНИ

Глави МЗС "нормандської четвірки" вперше обговорили питання українських політв'язнів – Клімкін

Зокрема, глава українського МЗС охарактеризував зустріч як "реальну дискусію".

У Берліні міністри закордонних справ країн "нормандської четвірки" (України, Німеччини, Франції та Росії) обговорили питання розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, а також питання звільнення українських політв'язнів, яких незаконно утримує РФ.  Про це повідомив глава зовнішньополітичного відомства  України Павло Клімкін.

 

За його словами, зустріч "нормандської четвірки" на рівні глав МЗС відбулася після тривалої паузи, і цю зустріч можна охарактеризувати як "реальну дискусію".

 

"Хороша новина полягає у тому, що ми сьогодні знову зібралися після певної паузи, у тому, що у нас сьогодні була реальна дискусія з можливістю обговорити низку питань", – наголосив Клімкін.

 

Водночас він додав, що сторони обговорили  питань звільнення політв'язнів і заручників.

 

"Це була дискусія (з питань), які ніколи не дискутувалися у "нормандському форматі". Ми ніколи не говорили про політичних в'язнів взагалі, не тільки заручників, ми ніколи предметно, щонайменше, не обговорювали миротворчу місію, щодо чіткого визначення в чому полягає різниця в наших позиціях", – заявив Клімкін.

 

Однак він підкреслив, що для досягнення результату – потрібні подальші дискусії. У цьому зв'язку він наголосив, що глави МЗС "нормандського формату" домовилися продовжувати спільну роботу. 

 

"Але щодо досягнення домовленості, ми домовилися, що будемо працювати далі, будемо працювати в різних форматах, в тому числі відбудеться зустріч на рівні політичних директорів, і потім ми будемо дивитися, чи буде потрібна ще одна міністерська зустріч", – додав український міністр.

 

Як повідомлялося, 11 червня в Берліні стартували переговори міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія).