НОВИНИ

Померла відома українська режисерка Кіра Муратова

Вона пішла із життя у віці 83 років.

У середу, 6 червня українська кінорежисерка, академік Національної академії мистецтв України Кіра Муратова померла у 83 роки. Про це у Facebook написав український продюсер Юрій Мінзоянов.

 

«Пішла Кіра. З нею ціла епоха. Пам'ятаю, як ще студентом ВДІКа плакав на «Довгих проводах». Якісь чорні дні настали, навколо смерть… смерть», — повідомив він.

 

Видання Buro 24/7 підтвердило інформацію про смерть Муратової з посиланням на слова чоловіка режисерки Євгена Голубенка.

 

 

Муратова народилась у 1934 році у бесарабському місті Сороки (нині територія Молдови). Відомою її зробили її перші фільми "Короткі зустрічі" (1967) і "Довгі проводи" (1971).  Фільм Муратової "Астенічний синдром" в 1990 році отримав Гран-прі Берлінського кінофестивалю. Її стрічка «Довгі проводи» спеціальною постановою ЦК Компартії України була заборонена більше ніж на півтора десятиліття. У 1987 році цей фільм отримав премію на Міжнародному кінофестивалі в Локарно. Останніми роботами Муратової стали драми "Мелодія для шарманки" і "Вічне повернення. Кастинг". Кіра Муратова жила і працювала в Одесі.

 

Нагадаємо, на хуторі Обирок Борзнянського району ввечері в понеділок, 4 червня, виявили тіло відомого режисера, продюсера, мандрівника та письменника Леоніда Кантера.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.