НОВИНИ

На Донбасі 90 тисячам місцевих жителів загрожує отруєння через можливий витік хлору

Існує вірогідність пошкодження та розгерметизації ємностей із хлором та неконтрольованого його викиду в атмосферу.

В районі проведення операції Об’єднаних сил існує ймовірність викиду хлору в атмосферу через поганий стан фільтрувальних станцій. Це може призвести до великої кількості летальних наслідків серед населення. Про це у понеділок, 4 червня, повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, передає РБК-Україна.

 

"Незадовільним залишається стан фільтрувальних станцій, яких в регіоні 20, і переважна більшість з них знаходиться в безпосередній близькості до місць проведення бойових дій. Існує вірогідність пошкодження та розгерметизації ємностей із хлором та неконтрольованого його викиду в атмосферу, що може призвести до забруднення навколишнього середовища. Один кілограм рідкого хлору при взаємодії з киснем перетворюється в 315 літрів газоподібного хлору, який швидко розноситься вітром. При великих обсягах викиду рідкого хлору, населення, яке проживає в зоні можливого хімічного зараження може отримати важкий ступінь хімічного отруєння, що може призвести до великої кількості летальних наслідків", - повідомив він. Так, близько 90 тисяч людей потрапляють в прогнозовану зону хімічного зараження при аварії в місцях зберігання хлору. "У разі припинення роботи фільтрувальних станцій без питної води можуть лишитись близько 3 млн осіб", - додав Черниш.

 

Таким чином, за його словами, близько 90 тисяч людей потрапляють в прогнозовану зону хімічного зараження при аварії в місцях зберігання хлору.

 

"У разі припинення роботи фільтрувальних станцій без питної води можуть лишитись близько 3 млн осіб", - додав він.

 

Під час презентації результатів дослідження щодо екологічної ситуації на Донбасі Черниш також повідомив, що протягом останніх двох років РФ навмисно блокувала відкачування води на шахтах Донбасу.

 

"Протягом двох років Російська Федерація навмисно блокувала відкачування води на шахтах є, які знаходяться на окупованій території. Експерти з Німеччини декілька разів намагалися обстежити затоплені шахти, та їхні зусилля блокувалися окупаційною владою. Йдеться про близько п'ять тисяч гірників і до 20 тисяч членів родин шахтарів, які можуть постраждати в результаті таких дій РФ", - пояснив Черниш.
 

Нагадаємо, у п'ятницю, 1 червня, районі Донецької фільтрувальної станції представники ОБСЄ зафіксували нові вибухи

 

23 травня перший заступник голови Верховної ради України Ірина Геращенко повідомила, що Росія демонструє небажання відновити роботу СЦКК на Донбасі та особливо в районі Донецької фільтрувальної станції (ДФС)

 

19 травня Донецька фільтрувальна станція знову потрапила під обстріл, в результаті якого було пошкоджено хлоропровід, роботу станції призупинено. Окрім цього, на сайті КП "Вода Донбасу" повідомили про пошкодження відкритого розподільного пристрою і двох трансформаторів.

 

Раніше українська сторона СЦКК повідомляла, що бойовики ОРДО намагаються вивести з ладу камеру відеоспостереження на Донецькій фільтрувальній станції. За даними СЦКК, бойовики діють цілеспрямовано, не бажаючи надати місії ОБСЕ можливість отримувати об’єктивну інформацію щодо стану безпекової ситуації в районі ДФС.